# MIH302548AH-16.384MHZ-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MIH302548AH-16.384MHZ-T
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mih302548ah-16-384mhz-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mih302548ah-16-384mhz-t#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 40mA
- **Frequency:** 16.384 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.067" (1.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V