# MIAA20WD600TMH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MIAA20WD600TMH
- **Manufacturer:** IXYS
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Transistors - IGBTs - Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/miaa20wd600tmh
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/miaa20wd600tmh#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Configuration:** Three Phase Inverter
- **Current:** 29 A
- **IGBT Type:** NPT
- **Input:** Single Phase Bridge Rectifier
- **Input Capacitance (Cies) @ Vce:** 900 pF @ 25 V
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **NTC Thermistor:** Yes
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C (TJ)
- **Power:** 100 W
- **Supplier Device Package:** MiniPack2
- **Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:** 2.7V @ 15V, 20A
- **Voltage:** 600 V