Part Number: MHB5800132 Manufacturer: PCTEL, Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/mhb5800132 RFQ URL: https://distyparts.com/product/mhb5800132#rfq Summary: MHB5800132 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by PCTEL, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: MHB5800132 is a rf antennas from PCTEL, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Frequency (Center: 153MHz Frequency Group: VHF (f < 300MHz) Frequency Range: 132MHz ~ 174MHz Gain: 3dBi Mounting Type: Base Mount Number of Bands: 1 Power: 200 W VSWR: 1.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pctel-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/mhb5800132