# MCZ2010AH121L4T000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MCZ2010AH121L4T000
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mcz2010ah121l4t000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mcz2010ah121l4t000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 100mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 2Ohm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.024" (0.60mm)
- **Impedance @ Frequency:** 120 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
- **Voltage Rating:** 5V