# MCPRS56-20-A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MCPRS56-20-A
- **Manufacturer:** Schmidt Kupplung
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mcprs56-20-a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mcprs56-20-a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 2.205" (56.00mm) Outer Diameter x 1.770" (45.00mm) Length