# MCH032AN3R9CK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MCH032AN3R9CK
- **Manufacturer:** ROHM Semiconductor
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mch032an3r9ck
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mch032an3r9ck#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/51/1-/13/511-1375-1-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/51/1-/13/511-1374-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 3.9 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.012" (0.30mm)
- **Tolerance:** 卤0.25pF
- **Voltage:** 25V