# MCAST32MAB7106KPNB2J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MCAST32MAB7106KPNB2J
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mcast32mab7106kpnb2j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mcast32mab7106kpnb2j#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Automotive
- **Capacitance:** 10 碌F
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.106" (2.70mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 25V