# MC2520Z14.7456C19XSH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MC2520Z14.7456C19XSH
- **Manufacturer:** Kyocera AVX
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mc2520z14-7456c19xsh
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mc2520z14-7456c19xsh#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 6.5mA
- **Frequency:** 14.7456 MHz
- **Frequency Stability:** 卤30ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Output:** CMOS
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.71V ~ 3.63V