# MBRH20045L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MBRH20045L
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mbrh20045l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mbrh20045l#rfq
## Technical Specifications
- **Current:** 200A
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C
- **Speed:** Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- **Supplier Device Package:** D-67
- **Technology:** Schottky
- **Voltage:** 600 mV @ 200 A