# MBB02070C9104FRP00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MBB02070C9104FRP00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mbb02070c9104frp00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mbb02070c9104frp00#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.6W
- **Resistance:** 9.1 MΩ
- **Size:** 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
- **Temperature Coefficient:** ±50ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%