# MB91213APMC-GS-145K5E1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MB91213APMC-GS-145K5E1
- **Subcategory:** Microcontrollers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mb91213apmc-gs-145k5e1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mb91213apmc-gs-145k5e1#rfq
- **Number of I:** 118
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C (TA)
- **RAM Size:** 24K x 8
- **Speed:** 40MHz
- **Supplier Device Package:** 144-LQFP (20x20)
- **Voltage:** 3V ~ 5.5V