# MB7020U12B-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MB7020U12B-FSR
- **Manufacturer:** Mechatronics Fan Group
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/mb7020u12b-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/mb7020u12b-fsr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cUL, UL
- **Bearing Type:** Ball
- **Size:** Square - 70mm L x 70mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 20.00mm