# MAP130-4001G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MAP130-4001G
- **Manufacturer:** Bel Power Solutions
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/map130-4001g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/map130-4001g#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/44/97/12449744-179-2974-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, cCSAus, CE
- **Current:** 1 A
- **Efficiency:** 80%
- **Features:** Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 4
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 130W
- **Size:** 8.50" L x 4.50" W x 2.00" H (215.9mm x 114.3mm x 50.8mm)
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 12V