# MAGX-000025-150000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MAGX-000025-150000
- **Manufacturer:** MACOM Technology Solutions
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Transistors - FETs, MOSFETs - RF
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/magx-000025-150000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/magx-000025-150000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 600 mA
- **Current Rating (Amps):** 5.5A
- **Frequency:** 1.2GHz ~ 1.4GHz
- **Gain:** 18dB
- **Power:** 170W
- **Technology:** HEMT
- **Voltage:** 50 V