# MAF1005GWZ102AT000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MAF1005GWZ102AT000
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ferrite Beads and Chips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/maf1005gwz102at000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/maf1005gwz102at000#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/44/5-/17/445-174613-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 150mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 1.6Ohm
- **Height (Max):** 0.022" (0.55mm)
- **Impedance @ Frequency:** 160 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)