# MAAP-011327-TR0500
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MAAP-011327-TR0500
- **Manufacturer:** MACOM Technology Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/maap-011327-tr0500
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/maap-011327-tr0500#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 500mA
- **Frequency:** 1MHz ~ 22GHz
- **Gain:** 14.5dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Noise Figure:** 3.75dB
- **P1dB:** 29dBm
- **RF Type:** Radar
- **Supplier Device Package:** 32-AQFN (5x5)
- **Test Frequency:** 10GHz
- **Voltage:** 10V