# MAAD-011021-TR0500
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MAAD-011021-TR0500
- **Manufacturer:** MACOM Technology Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Attenuators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/maad-011021-tr0500
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/maad-011021-tr0500#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attenuation Value:** 31.5dB
- **Frequency Range:** 0 Hz ~ 30 GHz
- **Impedance:** 50 Ω