# MA8025E12D-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MA8025E12D-FSR
- **Manufacturer:** Mechatronics Fan Group
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ma8025e12d-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ma8025e12d-fsr#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/07/56/8507567-1570-1683-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cUL, UL
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm