# MA4L021-120
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** MA4L021-120
- **Manufacturer:** MACOM Technology Solutions
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - RF
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ma4l021-120
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ma4l021-120#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/82/01/13/8201136-1465-1035-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Capacitance @ Vr, F:** 0.2pF @ 0V, 1MHz
- **Current:** 100 mA
- **Diode Type:** PIN - Single
- **Operating Temperature:** 175°C (TJ)
- **Power Dissipation (Max):** 3 W
- **Resistance @ If, F:** 2.1Ohm @ 10mA, 500MHz
- **Supplier Device Package:** Chip
- **Voltage:** 35V