Part Number: M83446/39-34F Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/m83446-39-34f RFQ URL: https://distyparts.com/product/m83446-39-34f#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/34/-1/1134-1115-1-ND.jpg Summary: M83446/39-34F is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: M83446/39-34F is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 427 mA DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max Frequency: 33MHz Height: 0.134" (3.40mm) Inductance: 5.6 µH Material: Ferrite Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Q @ Freq: 50 @ 7.9MHz Shielding: Unshielded Size: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Supplier Device Package: 1812 Tolerance: ±5% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/m83446-39-34f