Part Number: M80-FF22068F2-0450L Manufacturer: Harwin Inc. Category: Cable Assemblies Subcategory: Rectangular Cable Assemblies Product URL: https://distyparts.com/product/m80-ff22068f2-0450l RFQ URL: https://distyparts.com/product/m80-ff22068f2-0450l#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/83/26/26/832626-952-M80-F150210-100-402-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/32/85/993285-952-M80-FF22068F2-0450L-ND.jpg Summary: M80-FF22068F2-0450L is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Harwin Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: M80-FF22068F2-0450L is a rectangular cable assemblies from Harwin Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Cable Termination: Crimp Color: Multiple, Individual Connector Type: Socket to Individual Wire Leads Contact Finish: Gold Features: Screw Lock Length: 1.48' (450.00mm) Number of Positions: 20 Number of Rows: 2 Pitch: 0.079" (2.00mm) Shielding: Unshielded Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/harwin-inc Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/rectangular-cable-assemblies Canonical URL: https://distyparts.com/product/m80-ff22068f2-0450l