# M80-FC20668F2-0150L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M80-FC20668F2-0150L
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Rectangular Cable Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m80-fc20668f2-0150l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m80-fc20668f2-0150l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Termination:** Crimp
- **Color:** Multiple, Individual
- **Connector Type:** Socket to Individual Wire Leads
- **Contact Finish:** Gold
- **Length:** 0.492' (150.00mm, 5.91")
- **Number of Positions:** 6
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.079" (2.00mm)