# M71C-375-412
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M71C-375-412
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m71c-375-412
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m71c-375-412#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Networking
- **Color:** White
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 0.375" (9.53mm)
- **Location:** Outdoor
- **Material:** Polypropylene
- **Printer Name:** BMP71, R4300, R6200
- **Width:** 0.375" (9.52mm)