# M71-250-175-344BK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M71-250-175-344BK
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m71-250-175-344bk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m71-250-175-344bk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Label Size:** 1.75" W x 0.25" Dia (44.5mm x 6.4mm); Cable O.D. 0.08" ~ 0.22" (2.1mm ~ 5.5mm)