# M6290-4007-A-33
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M6290-4007-A-33
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m6290-4007-a-33
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m6290-4007-a-33#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 1.299" (33.00mm)
- **Length:** 2.008" (51.00mm)