# M52171/80ARM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M52171/80ARM
- **Manufacturer:** Eclipse Magnetics Ltd
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Magnets - Multi Purpose
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m52171-80arm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m52171-80arm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Finish:** Nickel (Ni)
- **Shape:** Cylindrical
- **Size:** 3.150" Dia x 0.394" H (80.00mm x 10.00mm)