# M52171/100ARM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M52171/100ARM
- **Manufacturer:** Eclipse Magnetics Ltd
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Magnets - Multi Purpose
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m52171-100arm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m52171-100arm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Finish:** Nickel (Ni)
- **Shape:** Cylindrical
- **Size:** 3.937" Dia x 0.472" H (100.00mm x 12.00mm)