# M3133-PH-8.0-3.2-5.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M3133-PH-8.0-3.2-5.0
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m3133-ph-8-0-3-2-5-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m3133-ph-8-0-3-2-5-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.197" (5.00mm)
- **Length:** 0.126" (3.20mm)
- **Material:** Phenol
- **Thickness:** 0.252" (6.40mm)