# M3132-N-9.78-3.59-7.92
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M3132-N-9.78-3.59-7.92
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m3132-n-9-78-3-59-7-92
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m3132-n-9-78-3-59-7-92#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.312" (7.92mm)
- **Length:** 0.141" (3.57mm)
- **Material:** Nylon
- **Thickness:** 0.267" (6.79mm)