# M3062-N-6-1.2-4.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M3062-N-6-1.2-4.5
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m3062-n-6-1-2-4-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m3062-n-6-1-2-4-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.177" (4.50mm)
- **Length:** 0.047" (1.19mm)
- **Material:** Nylon
- **Thickness:** 0.126" (3.20mm)