# M3020-N-5.9-1.2-4.2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M3020-N-5.9-1.2-4.2
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m3020-n-5-9-1-2-4-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m3020-n-5-9-1-2-4-2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.165" (4.20mm)
- **Length:** 0.047" (1.19mm)
- **Material:** Nylon
- **Thickness:** 0.098" (2.50mm)