# M30-9030099
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M30-9030099
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m30-9030099
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m30-9030099#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/76/20/867620-952-2182-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Contact End:** Socket to Cable (Round)
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 11.8" (300.0mm)
- **Wire Gauge:** 30 AWG