# M2932-N-3.84-1.61-2.03
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M2932-N-3.84-1.61-2.03
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m2932-n-3-84-1-61-2-03
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m2932-n-3-84-1-61-2-03#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.080" (2.03mm)
- **Length:** 0.063" (1.60mm)
- **Material:** Nylon
- **Thickness:** 0.087" (2.20mm)