# M2903-N-5.0-3.5-4.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M2903-N-5.0-3.5-4.0
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m2903-n-5-0-3-5-4-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m2903-n-5-0-3-5-4-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.157" (3.99mm)
- **Length:** 0.138" (3.50mm)
- **Material:** Nylon
- **Thickness:** 0.154" (3.90mm)