# M2901-N-3.65-1.25-2.7
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M2901-N-3.65-1.25-2.7
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m2901-n-3-65-1-25-2-7
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m2901-n-3-65-1-25-2-7#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.106" (2.70mm)
- **Length:** 0.049" (1.25mm)
- **Material:** Nylon
- **Thickness:** 0.065" (1.65mm)