# M2122-3005-N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M2122-3005-N
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m2122-3005-n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m2122-3005-n#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/74/18/8774182-1772-3754-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 1.220" (31.00mm)
- **Diameter:** 0.177" (4.50mm) Hex
- **Gender:** Male, Female
- **Length:** 1.408" (35.76mm)