# M2018-D-4007-B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M2018-D-4007-B
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m2018-d-4007-b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m2018-d-4007-b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.594" (15.08mm)
- **Diameter:** 0.201" (5.10mm)
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 0.598" (15.20mm)