# M2017-C-3506-B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M2017-C-3506-B
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m2017-c-3506-b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m2017-c-3506-b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.594" (15.08mm)
- **Diameter:** 0.201" (5.10mm)
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 0.528" (13.41mm)