# M1535-A-3506-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M1535-A-3506-S
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m1535-a-3506-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m1535-a-3506-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.594" (15.08mm)
- **Diameter:** 0.150" (3.80mm)
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 0.193" (4.90mm)