# M1309-3005-B-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M1309-3005-B-12
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m1309-3005-b-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m1309-3005-b-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.594" (15.08mm)
- **Color:** Clear
- **Diameter:** 0.236" (6.00mm) Hex
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.472" (12.00mm)