# M1003GXT48504B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M1003GXT48504B
- **Manufacturer:** Lantronix, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m1003gxt48504b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m1003gxt48504b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Data Rate (Max):** 3.6Mbps
- **Frequency:** 850MHz, 900MHz, 1.9GHz, 2.1GHz