# M0511-25-B-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** M0511-25-B-12
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/m0511-25-b-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/m0511-25-b-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.594" (15.08mm)
- **Color:** Clear
- **Diameter:** 0.106" (2.70mm)
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.472" (12.00mm)