# LY E65F-CBDA-46-1-50-R33-Z
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LY E65F-CBDA-46-1-50-R33-Z
- **Subcategory:** LED Lighting - Color
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ly-e65f-cbda-46-1-50-r33-z
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ly-e65f-cbda-46-1-50-r33-z#rfq
- **Color:** Yellow
- **Current:** 50mA
- **Height:** 0.138" (3.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.126" L x 0.110" W (3.20mm x 2.80mm)
- **Supplier Device Package:** 4-PLCC
- **Temperature:** 25°C
- **Viewing Angle:** 60°
- **Voltage:** 2.15V