# LWC19-A-C20
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LWC19-A-C20
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lwc19-a-c20
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lwc19-a-c20#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/20/91/1320914-298-12000-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Rubber Based
- **Color:** Black
- **Height:** 0.390" (9.91mm)
- **Length:** 0.850" (21.59mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Opening Size:** 0.190" (4.83mm)
- **Type:** Clip, Wire Saddle on Base
- **Type Attributes:** Locking, Round
- **Width:** 0.610" (15.49mm)