# LUB320M-457CP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LUB320M-457CP
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lub320m-457cp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lub320m-457cp#rfq
- **Approval Agency:** UL
- **Current:** 1.1A
- **Dimming:** Analog, PWM
- **Efficiency:** 92%
- **Features:** OTP, OVP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Power (Watts):** 320 W
- **Ratings:** IP67
- **Size:** 9.09" L x 3.86" W x 1.65" H (231.0mm x 98.0mm x 42.0mm)
- **Type:** Constant Current, Voltage
- **Voltage:** 90VAC