# LUB200M-062CP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LUB200M-062CP
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lub200m-062cp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lub200m-062cp#rfq
- **Approval Agency:** UL
- **Current:** 5A
- **Dimming:** Analog, PWM
- **Efficiency:** 92%
- **Features:** OTP, OVP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Power (Watts):** 200 W
- **Ratings:** IP67
- **Size:** 7.62" L x 2.68" W x 1.54" H (193.6mm x 68.0mm x 39.0mm)
- **Type:** Constant Current, Voltage
- **Voltage:** 90VAC