# LUB075M-108C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LUB075M-108C
- **Manufacturer:** NetPower
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lub075m-108c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lub075m-108c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Current:** 1.05A
- **Dimming:** Analog, PWM
- **Efficiency:** 90%
- **Features:** OTP, OVP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 90°C
- **Power (Watts):** 75 W
- **Ratings:** IP67
- **Size:** 5.06" L x 2.68" W x 1.46" H (128.6mm x 68.0mm x 37.0mm)
- **Termination Style:** Wire Leads
- **Topology:** AC DC Converter
- **Type:** Constant Current
- **Voltage:** 90VAC