# LSZH-C-1000-WT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LSZH-C-1000-WT
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lszh-c-1000-wt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lszh-c-1000-wt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 1.00" W x 0.60" Dia (25.4mm x 15.2mm); Cable O.D. 0.50" ~ 0.95" (12.7mm ~ 24.1mm)