# LSA28-S1M2-S48
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LSA28-S1M2-S48
- **Manufacturer:** ConductRF
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lsa28-s1m2-s48
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lsa28-s1m2-s48#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** MCX Plug, Right Angle
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 0.086" OD Coaxial Cable
- **Color:** Blue
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 48.0" (1.2m) 4.0'