# LSA200B-024C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LSA200B-024C
- **Manufacturer:** NetPower
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lsa200b-024c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lsa200b-024c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Current:** 8.33A
- **Efficiency:** 92%
- **Features:** OCP, OTP, OVP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power (Watts):** 200 W
- **Ratings:** IP67
- **Size:** 9.13" L x 2.68" W x 1.71" H (232.0mm x 68.0mm x 43.5mm)
- **Termination Style:** Wire Leads
- **Topology:** AC DC Converter
- **Type:** Constant Voltage
- **Voltage:** 90VAC